Demirtaşpaşa Mahallesi İnönü Caddesi No: 111 Osmangazi Bursa

Randevu için arayın: 0224 253 33 30

İMPLANT

İmplant çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yenine, diş fonksiyonu ve estetiğin tekrar sağlanması amacıyla çene kemiğine yerleştirilen titanyum ve benzeri maddelerden yapılan vidalardan oluşan yapay diş kökleridir. Geleneksel diş tedavilerine göre daha iyi bir çiğneme ve estetik duruş sağlar. Doğal dişlere en iyi alternatiflerden biridir.

İmplant yerleşimine uygun miktarda kemik bulunan her hasta için uygulanabilir.Uygulama sırasında hastaya lokal anestezi uygulandığı için ağrı ve sızı duyulmamaktadır.

İmplant uygulamalarında üst yaş limiti bulunmamaktadır, ancak kemik gelişimi tamamlanmamış olan çok genç hastalarda uygulanmaz.

İmplant Tedavi süresi ne kadardır?

İmplant tedavisi cerrahi bir uygulama olup iki aşamalıdır. İlk aşamada implant çene kemiğine yerleştirilir, bu işlemin süresi ortalama 10 dakikadır. İkinici aşama olan üst protez için ise 2-3 ay kadar, implant ve çene kemiğinin birbirine kaynaması beklenmelidir. Kaynama gerçekleştikten sonra üst protez uygulaması yapılmaktadır.

İmplantın avantajları nelerdir?

Gelenesel tedavilere göre implant uygulaması doğal dişe en yakın görüntü ve yapıyı oluşturur. Bu sayede daha iyi bir çiğneme ve estetik görünüm sağlar. İmplantların bir diğer önemli avantajı ise çene kemiği erimelerinin önüne geçmesidir.

Bakımı nasıl yapılmalı?

İmplantlar doğal dişten farksızdır ve doğal dişlere gösterilen özen gösterilmedir. Normal dişler gibi fırçalanmalı ve temiz tutulmalıdır. İki yılda bir röntgen çekilerek takip edilmesi faydalı olacaktır.

 

“babilklinik.com sitesinde yer alan bilgiler, bilgilendirem amaçlıdır. Kesinlikle tanı koyulması yerine geçmez”.

Bize Mesaj Gönderin

  TELEFON NUMARAMIZ:

  (0224) 253 33 30

  Randevu almak ve danışmak için lütfen bizi arayınız

  ADRESİMİZ:

  Demirtaşpaşa, Eski Gemlik Yolu Cad. No 111, 16010 Osmangazi/Bursa

  ÇALIŞMA SAATLERİMİZ:

  Pazartesi - Cuma
  9.00 - 19.00
  Cumartesi
  9.00 - 17.00
  Pazar
  10.00 - 17.00