Demirtaşpaşa Mahallesi İnönü Caddesi No: 111 Osmangazi Bursa

Randevu için arayın: 0224 253 33 30

İmplant Diş Nedir?

İmplant çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yenine, diş fonksiyonu ve estetiğin tekrar sağlanması amacıyla çene kemiğine yerleştirilen titanyum ve benzeri maddelerden yapılan vidalardan oluşan yapay diş kökleridir. Geleneksel diş tedavilerine göre daha iyi bir çiğneme ve estetik duruş sağlar. Doğal dişlere en iyi alternatiflerden biridir.

İmplant Diş Tedavisi Kimlere Uygulanır?

18 yaş ve üzerinde kemik gelişimini tamamlamış bireyler implant diş tedavisi yaptırabilir. Operasyon öncesinde çene yapısının implanta uygun olma durumu röntgen çekilerek öğrenilir. Şeker hastalarında hastalığın düzene girmiş olurken kan sulandırıcı ilaç kullananların ise tedaviye başlamadan önce ilaç kullanmayı bırakmaları gerekmektedir.

İmplantın Dişin Ömrü Ne Kadardır?

İmplantların veya dental implantların ömürleri 30 yıla kadar uzayabilmektedir. İmplantlara iyi bakılıyorsa eğer daha uzun bir kullanım süresi mümkündür. Sigara kullanımı, alkol kullanımı veya asitli içeceklerin kullanımı implantların ömrü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

 

Ağız hijyeninde implantlar veya vidalı dişler üzerinde önemli bir etkisi vardır. Ağız hijyeninin kötü olduğu durumlarda implant’ın kaybedilme ihtimali vardır. Bu sebeple İmplant yaptıran hastaların ağız sağlığına önem göstermesi oldukça önemlidir.

İmplant Diş tedavisi süreci?

İmplant diş tedavisi yapılmadan önce hastaya hafif bir sedasyon verilir. İşlemden önce röntgen çekilmeli ve çene kemiğinin durumu öğrenilmelidir. Hastanın panaromik filmi çekildikten sonra çekilen filmler incelenir ve bir planlama yapılır. Bu aşamadan sonra hastanın çene kemiği incelenir ve hangi implantın daha uygun olacağına karar verilir. İmplant tipine karar verildikten sonra bölge uyuşturulup yapılan operasyonla İmplant yerleştirilir.

 

En az iki ay beklendikten sonra İmplant diş yerine yerleştirilir. 3 aylık bir bekleme çene kemiğinin toplarlanması için daha uygundur. İmplant diş yapılırken hastanın çene kemiğinin boyutu oldukça önemli bir faktördür. Birçok değişken hesaplanarak hastanın implant yaptırmasının uygun olup olmadığına karar verilir.

“babilklinik.com sitesinde yer alan bilgiler, bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle tanı koyulması yerine geçmez”.

TELEFON NUMARAMIZ:

(0224) 253 33 30

Randevu almak ve danışmak için lütfen bizi arayınız

ADRESİMİZ:

Demirtaşpaşa, Eski Gemlik Yolu Cad. No 111, 16010 Osmangazi/Bursa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.