Demirtaşpaşa Mahallesi İnönü Caddesi No: 111 Osmangazi Bursa

Randevu için arayın: 0224 253 33 30

DİŞ BEYAZLATMA

Dişler gündelik hayatta sürekli tüketilen çay, kahve, tütün ürünleri ve diğer gıda maddelerinin etkileriyle beyazlığını kaybedebilir. Düzenli olarak dişlerin fırçalanması dahi bu durumlara engel olmayabilir. Diş beyazlatma işlemi bu gibi durumlarda başvurulabilecek bir durumdur. Kliniğimizde iki farklı yöntemle diş beyazlatma hizmeti verilmektedir.

Bu yöntemlerden biri diş hekimleri tarafından kliniğimizde gerçekleştirilen klinikte beyazlatma (office bleaching), diğeri ise diş hekimlerimiz tarafından verilen yönlendirmelerle evde yapılan beyazlatma (home bleaching) yöntemidir.

Evde Diş Beyazlatma (Home Bleaching)

Bu yöntem diş hekiminiz tarafından, diş ölçüleriniz alınarak hazırlanan kalıpları günde birkaç saat evinizde takarak, kendi başınıza uygulayabildiğiniz yöntemdir. Öncelikle diş ölçüleriniz alınarak sizlere uygun bir kalıp hazırlanır, daha sonra evinizde, diş hekiminizin önerdiği ölçüde beyazlatıcı jeli kalıbın içerisine koyarak dişlerinize takarsınız. Bu işlemi hekiminizin belirttiği sürece günlük olarak uygularsınız. Süre hastanın diş minesinin yapısına göre değişkenlik gösterir. Diş hekimin kontrolünden sonra bırakılır.

Klinikte Diş Beyazlatma (Office Bleaching)

Bu yöntem kısa sürede beyazlatma işleminden sonuç almak isteyenler tarafından daha sık tercih edilir. Öncelikle diş yüzeylerindeki diştaşları temizlenir, daha sonra diş etlerine beyazlatıcı sıvının temasını önlemek için koruyucu bir jel sürülür. Beyazlatma sıvısı diş yüzeyine uygulanır ve 20-30 dakika süreyle bekletilir. İlk seanstan dişlerde beyazlama görülür.

Nelere dikkat edilmeli?

İşlem sonrasında 24 saat içeresinde sıcak-soğuk hassasiyeti meydana gelebilir, ancak bu durum uzun sürmez.  İşlemden sonra 24 süreyle diş renklerinize etki edecek besinleri (çay, kahve, meyve suları, salçalı besinler vb.) tüketmeyiniz.

 

Beyazlatma işleminin ardından en az 3 gün tütün ürünlerinden uzak durulmalıdır. Tütün ürünleri zaman içerisinde dişlerinizin rengini değiştirebilir, azaltılması veya bırakılmasını tavsiye ederiz.

Diş beyazlatma işleminin etkisi ne kadardır?

Diş beyazlatmanın işleminin etkisi genellikle 1-2 yıl arasında değişir. Bu süre hastanın renkli sıvılar (çay, kahve, şarap, kola vb.) ve sigara kullanımına göre değişir. Diş hekimi tarafından gerekli görülürse beyazlatma işleminin devamı için yılda bir iki sefer ek tedaviler yapılabilir.

“babilklinik.com sitesinde yer alan bilgiler, bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle tanı koyulması yerine geçmez”.

İstenilen renge ulaşılabilir mi?

Diş beyazlatma işlemiyle istenilen renge ulaşmak mümkündür, ancak bu durum diş yapısına ve tonuna göre farklılık gösterir. Klinikte yapılan uygulamaların evde yapılan uygulamalara göre yüzdesi daha yüksektir. Bunun nedeni klinikte yapılan uygulamada hekim kontrolünde daha yoğun bir beyazlatma sıvısı kullanılırken evde yapılan işlemlerde bu sıvının yoğunluğu daha düşüktür. Klinikte yapılan diş beyazlatma işlemlerinde bazı hastalar ilk seansta istenilen renge ulaşırken, bazı hastalarda 1-2 seans daha yapılması gerekmektedir.

Bize Mesaj Gönderin

  TELEFON NUMARAMIZ:

  (0224) 253 33 30

  Randevu almak ve danışmak için lütfen bizi arayınız

  ADRESİMİZ:

  Demirtaşpaşa, Eski Gemlik Yolu Cad. No 111, 16010 Osmangazi/Bursa

  ÇALIŞMA SAATLERİMİZ:

  Pazartesi - Cuma
  9.00 - 19.00
  Cumartesi
  9.00 - 17.00
  Pazar
  10.00 - 17.00