Demirtaşpaşa Mahallesi İnönü Caddesi No: 111 Osmangazi Bursa

Randevu için arayın: 0224 253 33 30

Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Ağız ve diş sağlığı hakkında, doğru bilenen birçok yanlış bulunuyor. İnsanlar bu bilgilere inanıp, onları hayatlarının bir parçası haline getiriyorlar. Sizler için ağız ve diş sağlığı ile ilgili doğru bilinen yanlışları derledik.

Bembeyaz Görünen Dişler Sağlıklıdır

Bembeyaz parlayan dişler estetik açıdan harika gözükseler de, diş sağlığı için mantıklı bir ölçüt değildir. Şöyle ki, doğal diş rengi her insanda farklıdır ve gerçekten sağlıklı bir kişinin diş rengi, sağlıklı olmayan dişlere sahip olanlardan bir miktar koyu olabilir.

Süt Dişleri Önemli Değildir

Bir süre sonra düşseler ve yerine yenileri gelse de, süt dişleri bireyin gelecekteki ağız ve diş sağlığı konusunda bir tahminde bulunmanın iyi bir yoludur.

Diş Çürümesinin Başlıca Nedeni Şekerdir

Şeker bu konuda kesinlikle büyük bir rol oynar ancak tek sebep değildir. Ağzımızda biriken zararlı bakteri ve plaklar diş çürümesine sebep olur. Siz şekerli bir şey yediğinizde arkasından dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin sadece.

Ağız ve Diş Sağlığı için Diş Beyazlatma Zararlıdır

Teknolojinin bu kadar gelişmediği yıllarda, diş beyazlatma için kullanılan malzemeler dişler için zararlıydı. Ancak günümüzde kullanılan ürünlerin Ph değeri, ağız ve diş florasına uygundur ve kullanımları güvenlidir.

Diş İpi ve Ağız Temizleme Sularının Kullanımı Gereksizdir

Diş ipi, diş fırçasıyla ulaşamadığımız alanların temizliğinde büyük rol oynar ve tam bir ağız ve diş temizliği için her gün kullanılması gerekir. Aynı şey ağız suları için de geçerlidir. Bunları not edin, çünkü çoğu insan tek başına diş fırçalamanın yeterli olacağını düşünmektedir.

Sert Fırçalama Dişlerinizi Daha Temiz Hale Getirir

Bu yanlış bilgiyi hemen unutun! Sert fırçalamak dişleri daha temiz hale getirmez, tam tersi diş etlerine ve zararlı bakterilere kalkan olan diş minelerine büyük zarar verir.

Yumuşak uçlu bir fırçayla, dişlerinizi 45 derecelik bir açıyla fırçalamanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca, dil temizliğini de ihmal etmeyin.

Hamileler Diş Eti Kanamalarını Önemsememelidir

Diş eti kanamaları bazı hastalarda önemli bir sebepten kaynaklanmasa da gebelikte diş eti iltihapları sıklıkla görülebilir, siz görmezden gelmeyin ve diş hekiminize başvurun.

Ağız Kokusu Diş eti Hastalığının Bir İşaretidir

Ağız kokusunun, diş eti hastalığınızın olduğunu göstermesi mümkün olsa da, diğer sağlık komplikasyonlarının da bir işareti olabilir. Bilmenin en iyi yolu diş hekiminize bir randevu ayarlamaktır ve ağzınız tamamen sağlıklıysa, geçmeyen ağız kokunuzun sebebi için başka bir doktora danışabilirsiniz.

“babilklinik.com sitesinde yer alan bilgiler, bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle tanı koyulması yerine geçmez”.

TELEFON NUMARAMIZ:

(0224) 253 33 30

Randevu almak ve danışmak için lütfen bizi arayınız

ADRESİMİZ:

Demirtaşpaşa, Eski Gemlik Yolu Cad. No 111, 16010 Osmangazi/Bursa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.